DigiInfo
Informační portál digitálních technologií

Kdo se bojí, nesmí do lesa! Ale digitální les nemusí být hrůzostrašným místem

Dnes můžeme využít daleko rychlejší a modernější způsoby zaznamenávání a uchování vzpomínek našich životů. Můžeme efektivněji s takovým záznamem pracovat, přetvářet ho, dotvářet a dovést k naší dokonalosti. Takové video z dovolené u moře může pak sloužit jako vzpomínka, nebo jako historický materiál, pozvánka, ilustrace k příběhům, které sdílíte s vašimi příteli, dále jako propagace čehokoliv, doporučení zajímavé cesty, zábavný vtip, způsob vzdělávání a podobně. Možná teď nad tím mávnete rukou a řeknete si, do teď jsme měli jen vyvolané fotky ve fotoalbu a bylo to dobré, tak proč zkoušet tyhle novinky. A my zas víme, že kdo jednou zkusil právě tyhle "diginovinky", už je nechce opustit. A to i přesto, že se na začátku bál vstoupit do toho "digitálního lesa".

Tvořte, nahrávejte a upravujte – kouzlete pomocí digitálních technologií

Díky novým "digidovednostem" můžete svobodně tvořit, data integrovat a propojovat. Upravovat fotografie, nahrávat vlastní komentáře, vkládat do videí hudbu a titulky, spojovat grafické symboly, texty a obrázky a tato nová data následně prezentovat. 

Mohlo by vás také zajímat: Buďte odvážní – naučte se využívat digitální technologie

Naši hrdinové ve videu, "teta a strejda" se také obávali natáčení videopozvánky na svou oslavu výročí, stačilo by jim pouze vytisknout text pozvánky na papír a ten roznést do schránek všem pozvaným hostům. Naštěstí jim Honza ukázal, jak to s oslavou udělat efektivněji, rychleji a tzv. i krásněji, což znamená digitálně. Pomohl jim pozvánku přepracovat do počítače, a díky této zkušenosti to můžeme konkrétně ukázat i vám. Podle videa se naučíte, jak krok po kroku obsah digitalizovat. A můžete si ihned na začátku videa tipnout, jak celý příběh dopadne, a kdo z hlavních hrdinů bude nakonec hereckou hvězdou. 

Začněte naplno využívat digitální technologie

Ještě se pořád se bojíte? V digitálním světe je to opravdu podobné jako v lese. Na první pohled to vypadá až strašidelně, les je tajemný, hustý, neprůchodný, není vidět na konec, nevíte, co na vás číhá za stromem a jestli skrz les vede cesta. Ale jakmile tam vstoupíte a několikrát se projdete po cestě tam i zpět, začnete si být jistí a můžete se začít rozhlížet kolem sebe. Najednou uvidíte i jiné zajímavosti a také to, že les už není pro váshrůzostrašným místem, ale velkou inspirací.

 

Podívejte se na praktické video: Aplikace a programy, ve kterých snadno upravíte texty, fotky i videa

Ing. Petr Tsironis DigiID DigiInfo DigiKalendář DigiKancelář DigiKompetence DigiVýuka DigiVzdělávání